Co nieco o mnie, blogu, gdzie co jest oraz jak się skontaktować, czyli tutaj najlepiej zacząć przygodę z Aviaq

Okej, dawno pisałam informacje o sobie, a przydałoby się w końcu coś zmienić. Tak więc „edit” jest dokładnie z moich 15-stych urodzin, 30 marca 2018, gdybym kiedyś chciała wiedzieć, kiedy aktualizowałam tę zakładkę 😉

Jak pewnie się domyślacie, od ponad 1,5 roku piszę tego bloga pod nazwą „Aviaq”, wcześniej jednak miałam już trzy, a pierwszego założyłam w wieku 11 lat, czyli w 2014 roku, od razu na swoim własnym hostingu. Był on o mowie ciała, następne dwa zaś – już typowo lifestyle’owe, w sumie o wszystkim i o niczym.

W szóstej klasie zaczęłam interesować się zdrowym stylem życia oraz ćwiczyć, na weganizm natomiast przeszłam w maju 2017, praktycznie natychmiastowo, bowiem chciałam już takiej zmiany od dłuższego czasu. Wciąż trenuję, z lekkimi przerwami wcześniej, bez nich zaś od czerwca zeszłego roku. Obecnie głównie (i praktycznie jedynie) w domu: kalistenikę, lekkie ciężarki oraz kettlebell, bardzo dużo spaceruję (za czym wręcz przepadam!) + raz-dwa razy w tygodniu praktykuję jogę, głównie z filmikami wziętymi z internetu.

Na blogu natomiast piszę o mojej największej pasji, jaką jest kuchnia roślinna, staram się przekonywać do niej innych ludzi, ponieważ tak naprawdę dopiero po przejściu na weganizm odkryłam, czym jest dobre, pyszne jedzenie. Cały czas jednak poznaję nowe smaki, produkty, receptury, uwielbiam wymyślać różnorakie przepisy, gdzie wykorzystuję ciekawe, nietypowe połączenia smakowe. Uwielbiam podróżować po Polsce, Europie oraz świecie, aby dowiadywać się wielu kulinarnych (i nie tylko) ciekawostek. Przede wszystkim zaś przyjemność sprawia mi eksperymentowanie z odtwarzaniem niewegańskich smaków bądź dań jako ich roślinne odpowiedniki.

Zaliczam praktycznie każde większe targi w mojej okolicy, cały czas czytam różne pozycje zwłaszcza na temat ów stylu żywienia, kalisteniki oraz rzecz jasna połączenia tych dwóch aspektów, co jest możliwe i świetne dla naszego zdrowia – jak widać na moim przykładzie 😉 Obecnie jestem w trakcie kończenia prac nad moją własną książką. Oprócz zdrowego stylu życia (i pisania bloga) mam też oczywiście inne pasje.

Z „prędkością światła” pochłaniam interesujące mnie zarówno lektury, jak i seriale czy filmy, o zupełnie innej tematyce. Lubię uczyć się nowych rzeczy, odkrywać ciekawostki dotyczące świata. Moim największym celem na przyszłość jest przeprowadzka do Pragi tuż po skończeniu liceum -> to miasto kompletnie mnie oczarowało, a sam jego klimat po prostu pokochałam! -> dlatego uczę się także języka czeskiego oraz, również w szkole, angielskiego.

Mam nadzieję, że czytanie tego bloga przyniesie Wam wiele korzyści, zarówno dowiecie się z niego sporo informacji na temat różnych produktów, współczesnej diety oraz jej samodzielnego, racjonalnego komponowania, co nieco też Was zmotywuję, a także (przede wszystkim) poznacie ogrom fantastycznych, roślinnych przepisów niekiedy tak różniących się od siebie, iż z pewnością trafię z nimi w gusta każdego 🙂

Nie pozostaje mi teraz nic innego, jak zachęcić po prostu do lektury! Jeśli macie jakieś pytania bądź chcielibyście się ze mną skontaktować np. w sprawie współpracy (na które to jestem bardzo otwarta), to albo przez jeden z moich adresów mailowych: agnieszka.gajda@icloud.com bądź aga.gajda.543@gmail.com, albo poprzez wiadomość w social mediach. Poniżej linki do moich kont:

Znajdują się one również w pasku bocznym, razem z moim instagramowym feed’em. Tam też natraficie na możliwość zapisania się do newslettera, wystarczy jedynie uzupełnić pola ze swoim imieniam oraz adresem e-mailowym. Abyście lepiej orientowali się na blogu, znajdziecie tam dodatkowo listę kategorii, używanych przeze mnie tagów oraz kalendarz wpisów podzielony na miesiące, w prawym górnym rogu zaś – wyszukiwarkę, w którą wystarczy wpisać interesujące Was hasło. Do przeczytania 😀 !!